Projektowanie hal magazynowych

Oferujemy projektowanie hal magazynowych. Tworzymy dokumentację, która jest niezbędna do wzniesienia sprawnie działającej i w pełni bezpiecznej konstrukcji. Projektujemy obiekty zgodnie z potrzebami inwestora i warunkami panującymi na danej działce. W trakcie tworzenia dokumentacji bierzemy pod uwagę takie czynniki, jak:

  • przeznaczenie hali,
  • metraż i ilość dostępnego miejsca na działce,
  • nachylenie terenu i prace niezbędne do jego wyrównania,
  • materiały konstrukcyjne odpowiednie do gabarytów danej konstrukcji,
  • stylistka obiektu wybrana przez klienta,
  • planowane rozmieszczenie maszyn,
  • niezbędne instalacje, jak np. wentylacja czy klimatyzacja.

Na specjalne życzenie możemy wyposażyć hale magazynowe również w specjalne pomieszczenia chłodnicze, w których temperatura powietrza jest zdecydowanie niższa niż w pozostałych częściach obiektu. To rozwiązanie cieszące się popularnością zwłaszcza w branży chemicznej i spożywczej. Obecnie stosowane technologie pozwalają na idealne dopasowanie hali do potrzeb przedsiębiorstwa, jednocześnie skracając czas budowy konstrukcji.

Hale magazynowe dostosowane do potrzeb klienta

Pierwszym krokiem w procesie projektowania jest analiza wymagań klienta. Obejmują one takie kwestie, jak liczba towarów, rodzaje produktów, ich rozmiary, a także specjalne zasady dotyczące składowania, takie jak temperatury kontrolowane, wymagania dotyczące wilgotności czy ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Podobnie jest też w przypadku projektowania hal produkcyjnych.

Projektanci muszą zdecydować też o układzie wewnętrznym hali, uwzględniając takie elementy, jak strefy składowania, obszar przyjęć i wydań, obszar pakowania i etykietowania, a także strefy administracyjne – biura i pomieszczenia socjalne. Wielkość i rozmieszczenie tych stref mają kluczowe znaczenie dla efektywności operacji magazynowych.

Formularz kontaktowy

7 + 5 =

Dane kontaktowe

JM HALE Mariola Michalak

tel. 884 64 18 88

ul. Warecka 138
05-604 Jasieniec

NIP 797-194-88-86